Deklarata e Ramës se Meta është hall i madh i shqiptarëve, reagon Partia e Lirisë: Është hall për Kryeministrin dhe bandën e tij kriminale

Deklarata e Ramës se Meta është hall i madh i shqiptarëve, reagon Partia e Lirisë: Është hall për Kryeministrin dhe bandën e tij kriminale

Tedi Blushi

Deklaratës së Kryeministrit Rama për Ilir Metën se është hall i madh i shqiptarëve, Partia e Lirisë i është përgjigjur me Sekretarin e saj të Përgjithshëm, Tedi Blushi. Përmes një postimi në Facebook, Blushi shkruan se Ilir Meta është vërtet një hall i madh për organizatën kriminale me Ramën në krye.

“Ilir Meta është vërtet një hall i madh për organizatën kriminale me Edvin K. Ramën në krye, që ka kapur shtetin, vjedh pa mëshirë popullin e Shqipërisë dhe nxit shpopullimin e saj. Halli i Edvin K. Ramës janë inceneratorët ku do përvëlohet vetë, janë fashikujt e përgjimeve të telefonatave të tij me kriminelët dhe oligarkët, (edhe kur flet me celularët e ministrave dhe vartësve), aferat dhjetëra milion euro ku është zhytyr kokë e këmbë, janë pastrimi i parave të karteleve të drogës, nxjerrja në pazar e kufijve dhe tradhtia ndaj Kosovës. Falsifikimet e trasha të Autoritetit të Manipulimit të Dosjeve me të cilat edhe Spiro Koleka nga bota tjetër buzëqesh, nuk e shmangin dot vëmendjen nga skandalet. Edvin K. Rama ora e llogaridhënies po të afron! Është më afër nga sa e mendon”, shkruan Blushi.

Kreu i qeverisë Rama gjatë bashkëbisedimit me qytetarët dhe gazetarët online ka komentuar edhe një herë akuzat se ish-Presidenti Ilir Meta ka qenë i përfshirë me ish-Sigurimin e Shtetit.  Rama u shpreh se kjo është një çështje për të cilën duhet transparencë të plotë. Sipas Ramës, Ilir Meta është një hall i madh për Shqipërinë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vini: 17/09/2022 14:56

  Eshte e vertete qe Ilir Meta eshte shum hall per shqiptaret,por shum hall jane edhe ata qe i shkojne mbrapa si ky trapi qe edhe me ruajt dhente nuk ben,njerëzit e zgjuar Jan larguar me kohe nga hajduti.

  Përgjigju
 • Dritan: 17/09/2022 13:56

  O bo bo, cfare reagimi.Reagim taleban.Si ekzistojne keto si force politike.Nivel zero.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori