Meta si opozita: Përmbysje më 25 prill! Rama: Boll e përdore Presidencën si thes për atë farë LSI-je

Meta si opozita: Përmbysje më 25 prill! Rama: Boll e përdore Presidencën si thes për atë farë LSI-je

Edi Rama dhe Ilir Meta

Kryeministri Rama ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit politike të Presidentit Meta i cili foli për përmbysje demokratike më 25 prill me akuzat se vendi është futur në thes nga një cetë oligarkësh siç shprehet ai.

Rama i ka bërë thirrje Presidentit që të mos e përdorë institucionin që drejton si gojën e shqyer të asj 'farë LSI-je'

"Ke të drejtë Ilir, Shqipëria nuk futet dot në thes, shumë mirë e paske thënë! Prandaj boll e përdore Presidencën e Republikës si thes për atë farë LSI-je dhe Presidentin e Shqipërisë si gojën e shqyer të atij thesi", shkruan Rama.

Postimi i Ramës

Në një postim të mëparshëm që solli edhe reagimin e kryeministrit, Meta shkruante "Shqipëria nuk futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë. HARROJENI! Më 25 prill 2021, Shqipëria në dorë të shqiptarëve!". 

Postimi i Metës

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Like: 28/01/2021 17:03

  Ka te drejte ky koke lopa e koke tuli se tru nuk ka. I pari qe duhet te rrezohet e qe dhe ne burg eshte shume, sepse ju duheni te vareni te gjithe ne mes te sheshit, je ti o koke lope me soj e sorollope. Po paskeni qene fare e ndyre ti me gjithe monen

  Përgjigju
 • Hahaha: 28/01/2021 17:00

  Si qen i terbuar eshte bere ky presidenti jone. Kujdesni se sa here dalin keto statistikat atij i shtohet doza e terbimit. Qendrojini sa me larg te jete e mundur...

  Përgjigju
 • Eni: 28/01/2021 16:49

  Me fjale je per shqiptaret o Ilir por gryken e thesit te floririt e 7% nuk e hap dot. Vetem kur thaset e Gjirit te Lalzit ti kthehen popullit kokepalare do shohim ndryshimin qe presim ne 25 prill. Dita po afron qe ti me banden tende te shkoni para drejtesise.

  Përgjigju
 • O tej: 28/01/2021 16:37

  Ilir Metmuti hajduti.

  Përgjigju
  • Tirona: 28/01/2021 17:51

   O Tej! Me pelqen shume komenti i Juaj , I njejti si gjithmone shkurt dhe qarte pa i shtuar as nje pike dhe presje dhe jo si komentet tona qe themi bla, bla, bla ,por edhe keto disa here nuk na postohen.

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Dalja e PD-së së Shkodrës përballë Foltores, sinjali më i ri i 14 majit

Ylli Pata: Dalja e PD-së së Shkodrës përballë Foltores, sinjali më i ri i 14 majit