Dënimi, opozita e re: Rama e çoi Saimir Tahirin të punojë kopshtar te Veliaj (VIDEO)

TIRANE-Lidhur me dënimin e Saimir Tahirit ka reaguar dhe opozita parlamentare. Deputeti i PD-së Myslim Murrizi edhe pse paralajmëroi se Tahiri do të publikojë përgjime në kohën kur Gjykata e Krimeve të Rënda do të jepte vendimin për të tha se ditët në vijim do të tregojnë se cfarë marrëveshje e re është bërë.  

Do të prisni sot dhe në ditët në vijim në lidhje dhe me vendim që u dha mbrëmë, është një farë marrëveshje nën rogoz apo një vendim në këmbim të një heshtje. Unë shpresoj se do të ketë detaje të reja”.

Ndërsa deputeti Halit Valteri e quajti gjithë këtë proces si një lojë kalamajsh. “Saimir Tahiri akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe dënohet me punë të detyruar. Nuk mendoj se ka pasur presion ndaj gjykatës por Edi Rama është i madh saqë e bën tani Saimir Tahirin të punojë bahçevan (kopshtar) te Erion Veliaj. Është shumë problem i madh kjo gjë| tha ai.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • tironci: 20/09/2019 19:47

  O Loq.... deputet e ka denu me kusht jo me pune ne komunitet po medet ne qe ju kemi ju fshatar te gjithe pa perjashtim te ai parlament i ndyre

  Përgjigju
  • per tironcin: 21/09/2019 08:34

   Ne fakt ai duhet te punonte disa vite ne REÇ×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e mjeshtrit të këngës dibrane, Basha: Breza të tërë artdashësish u rritën me të