Denoncimet e Bashës se koncesionet i jepen oligarkëve, Shehi: Kreu i PD i trajton si fenomen, s’ka pse të jap emra

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka sqaruar se kur Basha flet për oligarkët trajton fenomenin dhe nuk e ka për detyrë të jap emra. Sipas Shehit kjo i takon prokurorëve që të thonë emra dhe jo Bashës.

“Nuk është në detyrë të kryetarit të partisë të thotë emrat e oligarkëve. Emrat e oligarkëve duhet t’i thonë ata që merren me hetimet, prokurorët, opinionistët, gazetarët, jo Basha. Ne e trajtojmë luftën me oligarkët si fenomen, nuk merret kryetari i partisë me personin, sepse do të quhej ndërhyrje”, deklaroi Shehi në një intervistë për Top Channel.

Edhe pse Basha akuzat se qeveria i ndan paratë e shqiptarëve me koncesione që ia jep oligarkëve i përsërit prej muajsh të tërë, nuk ka folur kurrë me emra. Por përtej akuzave që ai bën për oligarkët të cilët i quan të Ramës, ndaj tij ka pasur gjithashtu akuza se ka përfituar prej tyre vila. Këto akuza i kanë ardhur nga kritikja e tij më e madhe Jozefina Topalli dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. 

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • Bobo: 19/01/2021 22:50

  Cfare surreter shtaza pylli?

  Përgjigju
 • Tmerr: 19/01/2021 21:47

  Shikoni se çfar plerash ka lyl basha pran vetes. Nard idjot Ndoka, 1 dopjo me jahu me paçe derri me plonca e gabzherra Dash plera, Fatmir jevgjit Mediu kriminel hajdut,vet lyli kriminel hajdut e kta bashibozuk duan vota nga ky popull që e kan gjakos e vjedhur vrar e shkatruar. Kjo është e pa besushme. Po Dashi havas ka të drejt 1 dopjo me jahu se un kam 30 vjet që ja fus dopjos e prap politikan jam e Shqiprin në ven të par e kam qit.. o pik e zez me kta derra.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Merr flakë në ecje 'Range Roveri' në Krujë, shpëton shoferi! Digjet dhe një makinë në Durrës (VIDEO)