Deputetja Hysi: S’patëm turp nga kriminelët mes nesh, por kemi turp nga LGBTI!

Deputetja Vasilika Hysi

Deputetja socialiste Vasilika Hysi, e cila ishte e pranishme në forumin e organizuar sot në Tiranë lidhur me të drejtat e komunitetit LGBTI, lëshoi një deklaratë të fortë.

“Mes nesh ka patur kolegë të lidhur me krimin dhe ne i kemi pranuar dhe nuk na ka ardhur turp. Ndërsa kur vjen fjala per LGBTI, tmerrohen disa nga kolegët tanë”.

Hysi e ka patur fjalë për ish-deputetë apo edhe ish-kryebashkiakë të ndryshëm, ehde nga radhët e maszhorancës, që pas procesit të dekriminalizimit, post janë në hetim apo edhe në burg.

  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg