Derbi Inter-Juventus ‘ndizet’ me ngjyrat zikaltër! Të besuarit e Antonio Contes fitojnë ndeshjen 2-0!

Inter është rikthyer të fitojë derbin e Italisë pas 5 vitesh, duke mundur Juventusin 2-0 për javën e 18-të Seria A.

Zikaltërit realizuan dy herë me anë të Vidal në minutën e 12-të me një gol me kokë.

Ndërsa në fillim të pjesës së dytë, një kundërsulm vendosi Barellë-n përballë gardianit të portës së Juventus, Szczesny të cilin e mposhti me lehtësi.

Kjo ishte edhe fitorja e parë e Kontes kundër Juventusit. Me këtë rezultat Inter ngjitet në vendin e parë së bashku me Milanin, me 40 pikë ndërkohë që kuqezinjtë ditën e nesërme do të përballen me Cagliari-n.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Autobusi del nga rruga dhe përfundon brenda dyqanit në Londër, plagosen 19 persona