'Dëgjo deputetët kur flasin, mos lexo gazetën'/Braçe-demokratit: Dil përjashta (VIDEO)

'Dëgjo deputetët kur flasin, mos lexo gazetën'/Braçe-demokratit: Dil përjashta (VIDEO)

Mbledhja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar me debate edhe ditën e sotme. Deputeti i PS është kritikuar nga përfaqësuesit e opozitës për shkak të ngjarjes së një dite më parë kur nxori jashtë Komisionit dy gazetare, pasi sipas tij thyen rregulloren.

Ndërsa deputetët demokratë, Agron Shehaj dhe Aldo Bumçi i janë rikthyer edhe njëherë çështjes "Xhafaj" duke akuzuar maxhorancën se po mbron vëllanë e ministrit të Brendshëm i dënuar për trafik droge.

Teksa Bumçi fliste, kreu i komisionit, Erion Braçe po shfletonte një gazetë. Kjo gjë s'është pritur mirë nga Agron Shehaj i cili i është drejtuar Braçes që të dëgjojë deputetët.

Por kjo gjë e ka acaruar Braçen i cili i ka kërkuar Shehajt të dalë jashtë, ndërsa ka ndërprerë punimet e komisionit, duke nxjerrë jashtë edhe mediat.

Aldo Bumçi: Unë besoj se duket parë humbjet e mëdha që po ndodhin në ekonominë shqiptare, ky komision duhet t'i ksihte dedikuar jo një seancë por disa seanca...

Agron Shehaj- Braçes: Mos lexo gazetën, por dëgjo deputetët kur flasin. (Flet sërish por nuk dëgjohet).

Erion Braçe: Ndërpritet mbledhja. Ky zotëri del përjashta.

Aldo Bumçi: A mund ta dimë arsyen? Cila është arsyeja se ky është parlament.

Erion Braçe: S'lejoj fyerje...

Jorida Tabaku: Zotëria të tha të kesh vëmendjen se po flasin deputetët.

Erion Braçe: Të të vijë turp!

Jorida Tabaku: Për çfarë të më vijë turp?

Erion Braçe: Për atë që dëgjove...të të vijë...

Jorida Tabaku: Ai të tha mos lexo gazetën.


Lajmi kryesor:

Nxori gazetaret nga 'Ekonomia', deputetët 'gozhdojnë' Braçen: S'duhet ta bëje, kërko falje


  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Nga Sauku në Peqin për të kultivuar kanabis, merr fund aventura e 3 trafikantëve, e pëson dhe kryeplaku (VIDEO)