Dhimbje për kampionin e Argjentinës, pas festës së titullit humbi të ëmën dhe motrën në aksident

Dhimbje për kampionin e Argjentinës, pas festës së titullit humbi të ëmën dhe motrën në aksident

Elias Gomez dhe aksidenti fatal

River Plate u bë kampion i Ligës Profesionale në Argjentinë, pas fitores 3-1 kundër Estudiantes dy javë përpara fundit të sezonit. Disa orë më vonë, pas festimeve, dhimbja pushtoi të gjithë klubin kampion, pasi nëna (66 vjeçe) dhe motra (25 vjeçe) e anësorit Elias Gomez vdiqën në një aksident automobilistik.

Ngjarja ndodhi në rrugën 9, në lartësinë e Ramallos në Argjentinë, kur makina me të cilën ata udhëtonin ka përplasur një kamion, sipas dëshmitarëve, për shkak të një manovre të keqe të drejtuesit të tij.

Pas dramës që goditi Gomez, i lindur në vitin 1994, River Plate, si dhe skuadrat rivale në kampionat dhe shumë kolegë i kanë shprehur mbështetjen e tyre mbrojtësit, në orët më të vështira.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Gjakoset Armando Broja, sulmuesi debaton me arbitrin dhe nuk pranon të dalë nga fusha (VIDEO)

Gjakoset Armando Broja, sulmuesi debaton me arbitrin dhe nuk pranon të dalë nga fusha (VIDEO)