22-vjeçarja keniane që punonte në kazino në Tiranë, u gjet e dhunuar barbarisht! Dëshmitarja rrëqeth në 'Pa Gjurmë': Mendova se kishte vdekur

Dëshmitarja okulare e dhunës ndaj 22 vjeçares keniane e cila u gjet pa ndjenja në Tiranë, ka folur për emisionin “Pa Gjurmë”, moderuar nga Odeta Dume në Report TV.  Ajo tha se besonte se shtetasja keniane ishte dhunuar nga shoqet e saj bashkëkombase me të cilat ndante të njëjtën dhomë të hotelit në Tiranë.

Sipas dëshmitares okulare, gjithçka kishte ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit në datën 14 gusht, kur 20 vjeçarja Keniane, kishte mbërritur në dhomën e hotelit dhe menjëherë ishoin dëgjuar zënka mes personave që ishin bashkë me të.

“Ajo ka qenë e shoqëruar, mendoj se janë vetë rrethi shoqëror i saj që e kanë bërë këtë gjë. Ato kishin të paktën tre apo katër ditë që rrinin në atë hotel dhe bënin zhurma cdo natë. Më ka dalë gjumi në orën 4 pa njëzetë sepse dëgjova zhurma dhe më pas një “bum”-tha dëshmitarja gjatë bisedës me moderatoren Odeta Dume.

Ajo shtoi se trupi i kenianes kishte rënë në oborrin e banesës së saj dhe kishte qëndruar aty gjithë natën, derisa në mëngjes, vetë dëshmitarja, kishte njoftuar ambulancën.

“Vajza ka ndenjur gjithë natën aty, e shtrirë. Drita e dhomës në hotel ndenji e ndezur dhe sikur nuk kishte ndodhur asgjë u ngritën në mëngjes. Unë kam ndenjur në heshtje dhe të nesërmen kam dalë dhe kam lajmëruar ambulancën. Trupin e asaj vazjës e kanë nxjerrë nga oborri i banesës sime. Unë mendova se ajo e shkreta mund të kishte ndërruar jetë, por kur e pashë në televizor u trondita.

Erdhi ambulanca, e morën pastaj kanë ardhur dy policë. Po të them një gjë sinqerisht, kjo zënkë ka ndodhur mes tyre dhe kam frikë se duhet mbrojtur prandaj mora iniciativën dhe iu shkruajta”-u shpreh dëshmitarja e cila preferoi të mbetej anonime.

22 vjeçarja keniane që prej 14 gushtit të këtij viti ndodhet e shtruar në spitalin e Traumës, në gjendje të rëndë. Mjekët thanë se kishte tre brinjë e kocka të thyera, lëndime në dorë e stomak dhe dëmtime në tru. Nëna e saj Ruth.A, një muaj pas ngjarjes u njoftua nga kompania ku ishte e punësuar e bija dhe që nga momenti që mbërriti nga Kenia spitali është kthyer në shtëpinë e saj.

E reja punonte në një kazino të Tiranës ku jetonte prej kohësh së bashku me disa shoqe të saj gjithashtu nga Kenia. Ngjarja e rëndë ku dyshohet se 22 vjeçarja ishte hedhur nga ballkoni i dhomës së saj të hotelit, është raportuar vetëm së fundmi nga ana e policisë nëpërmjet një deklarate ku thuhet se denoncimi ishte bërë nga një prej shoqeve të të plagosurës.

E ëma deklaroi më herët për Report TV se vajza e saj e cila kishte ardhur në Shqipëri për një jetë më të mirë, përndiqej nga një shofer i cili vazhdimisht i kërkonte të krijonin raporte intime.

 

Emisioni i plotë

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:30
Dëshmitarja tha se të bijën mund ta kenë dhunuar shoqet e dhomës, e ëma e 22 vjeçares: Nuk e besoj, një person i kërkoi të hapte derën

1668012087_WATERMARKREPORTtv.01042105.Still012.jpg

Pas dëgjoi dëshminë e dëshmitares okulare e cila foli për emisionin ‘Pa Gjurmë’ në Report TV, e ëma e 22 vjeçares keniane tha se nuk i besonte shumë versionit se e bija kishte pasur zënka me shoqet e saj pasi kur ishte kthyer nga puna kishte qenë vetëm në dhomë.

Ajo shtoi se dyshonte se personi të cilit Xhoi i kishte hapur derën, mund ta kishte hedhur nga ballkoni i hotelit ku kishte dhomën.

"Nuk e besoj sepse Xhoi ka qenë në shtëpi vetëm pasi e ka ndërruar turnin me kolegen e saj.  Një person i ka telefonuar Xhoit dhe i ka kërkuar të hapë portën dhe ky person mund ta ketë hedhur nga dritarja”-tha e ëma e kenianes që prej muajsh ndodhet në gjendje të rëndë e shtruar në Spitalin e Traumës.

B.V/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Tirana ‘likuidon’ Egnatian, Laçi përmbys Partizanin në kryeqytet! Bardheblutë 'arratisen' në krye

VIDEO/ Tirana ‘likuidon’ Egnatian, Laçi përmbys Partizanin në kryeqytet! Bardheblutë 'arratisen' në krye