Dhuna ndaj arbitrit Hamiti, Bashkia Lezhë: Organet e drejtësisë të zbatojnë ligjin

Dhuna ndaj arbitrit Hamiti, Bashkia Lezhë: Organet e drejtësisë të zbatojnë ligjin

Momenti kur tifozet sulmuan Hamitin

Pas dhunës së ushtruar nga tifozët e Kamzës ndaj arbitrit Eldorian Hamiti, në ndeshjen Kamza-Laçi, ka ardhur dhe reagimi i Bashkisë së Lezhës. Ajo ka dënuar dhunën dhe ka shprehur solidaritet ndaj teknikut Hamiti, duke i i kërkuar organeve të drejtësisë që të zbatojnë ligjin.

Deklrata e plotë e Bashkisë Lezhë:

Bashkia Lezhë dënon dhunën ndaj arbitrit lezhjanë Eldorian Hamiti, një specialist i çertifikuar nga organet më të larta të botës së futbollit.

Hamiti është i njohur për arritjet dhe profesionalizimin e tij pasi është çertifikuar edhe nga FIFA, ndaj dhuna e shfaqur një ditë më parë është e dënueshme,e pa tolerueshme dhe e pa pranueshme.

Bashkia Lezhë i shpreh solidaritetin arbitrit Hamiti dhe i kërkon organve të drejtësisë të zbatojnë ligjin.

Faleminderit!

Tifozët e Kamzës sulmuan dje teknikun Hamiti pasi ai inicioi një penallti për skuadrën e Laçit në minutën e 95' të ndeshjes.Policia e Tiranës ka arrestuar Presidentin e ekipit të Kamzës Naim Qarri, dy zyrtarë të klubit, drejtorin sportiv Andi Matraxhiu e Shefin e Klubit Albert Bana dhe një tifoz.

Ndërkohë që katër persona të tjerë, tifozë të Kamzës janë shpallur në kërkim. Të arrestuarit dhe personat në kërkim akuzohen sipas policisë për goditje ndaj arbitrit dhe prishje të qetësisë publike. Gjithashtu janë shoqëruar edhe 14 persona të tjerë për rastin në fjalë.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 04/03/2019 11:07

    Shtazët kamziotë katnarë!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut