Dhunë dhe grushte, del video e sherrit në ndeshjen e futbollit të vajzave mes Tiranës dhe Vllaznisë

Të shtunën që kaloi në Kompleksin “Skënder Halili” ndeshja e vajzave në futboll mes ekipeve të Tiranës dhe Vilanisë degjeneroi në dhunë dhe u ndërpre pas vetem 22 minutave loje.

Shkak u bë përplasja në fushë mes lojtareve dhe stafeve të dy skuadrave, ndërsa klubet në reagimet e tyre kanë akuzuar njëra-tjetrën.

Ndërkohë është publikuar edhe video e përplasjes në të cilën duket sherri masiv në fushë.

Siç shihet në video në përleshjen mes vajzave të skuadrave të Tiranës dhe Vllaznisë, nuk mungojnë as meshkujt të cilët kanë qenë pjesë e stafeve respektive.

Gjithashtu në fushë kanë hyrë edhe persona tifozë të ndeshjes të cilët nuk e kanë të lejuar të jenë aty.

Për ngjarjen, po heton Komisioni i Disiplinës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Parrucjani: 28/11/2023 13:05

    Po luni te gjith gurët per te rrezu Vllaznin.Asnjë I arrestuar deri tani. Turp per federaten.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë