Dhunoi babë e bir në protestën e opozitës/ Lihet në burg 43-vjeçari

Dhunoi babë e bir në protestën e opozitës/ Lihet në burg 43-vjeçari

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg për 30 ditë, Zamir Sijanin, i arrestuar për dhunimin e dy personave,  babë e bir gjatë protestës së të dielës. 

Zijani u filmua nga kamerat e Report Tv duke qëlluar me patericë Ymer Çelën dhe djalin e tij Erjon Celën, gjë për të cilën ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi policinë e shtetit.

 Ai është një person me precedent të theksuar penal, pasi ka qenë dënuar më parë për trafik droge, mbajtje pa leje të armëve, municioneve dhe lëndëve shpërthyese.

Zamir Sijani në vitin 2005 është dënuar me 5 vite burg për trafikim lëndësh narkotike në Itali, por dënimin e ka vuajtur në Shqipëri. Në vitin 2011 në rrugën e Durrësit në Tiranë është kapur me armë zjarri pistoletë TT, por është nxjerrë nga gjykata pas tre ditësh duke u dënuar për armëmbajtje me 5 mln lekë.

Policia deklaron se Sijani është identifikuar nga pamjet, të cilat i transmetoi Report Tv ditën e protestës së 2 qershorit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave Deutsch Color u shua orët e para të mëngjesit! Roja e sigurisë: Nisi nga brenda ambienteve

Zjarri në fabrikën e bojërave Deutsch Color u shua orët e para të mëngjesit! Roja e sigurisë: Nisi nga brenda ambienteve