Dhuruan spektakël Roma dhe Atalanta në “Olimpico”, ndeshja përfundon barazim 3-3

Roma dhe Atalanta në sfidën që u zhvillua në “Olimpico”

Gola e spektakël ka dhuruar Roma dhe Atalanta në sfidën që u zhvillua në “Olimpico”, ku u shënuan gjithsej plot 6 gola por pa një fitues.

Gjithçka filloi me një gol të jashtëzakonshëm të realizuar me finte nga Javier Pastore, që në minutën e dytë dhe u mbyll me një tjetër finalizim të verdhekuqve, të cilët shmangën turpin para publikut të tyre.

Mirëpo pas perlës së Pastores Atalanta, me Gjimshitin titullar dhe Etrit Berishën në stol, reagoi në mënyrë të pabesueshme me tre gola të shënuar nga Castagne në të 19-ën dhe nga Rigoni në minutat 22’ dhe 38’.

Roma nuk u ndal para kundërshtarit dhe në pjesën e dytë rriti presionin, ku e gjeti rrjetën me Florenzin në të 60-ën dhe Manolas në të 82-ën, duke barazuar në 3-3, ndërsa Kluivert në kohën shtesë vonoi në finalizim në rastin ideal që iu dha për të shënuar golin e fitores.

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?