Dibër, ngisnin makinën pa leje drejtimi, procedohen 4 persona/EMRAT

Dibër, ngisnin makinën pa leje drejtimi, procedohen 4 persona/EMRAT

Foto ilustruese

Policia e Dibrës ka vijuar kontrollet për të parandaluar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.
Kontrollet janë përqendruar tek ata drejtues që drejtojnë automjetet pa leje drejtimi, nën efektin e alkoolit, apo ata që përdorin celularin gjatë drejtimit. Gjatë 12 orëve të fundit janë ndëshkuar 4 drejtues automjetesh, 3 prej tyre janë arrestuar dhe 1 në gjendje të lirë.

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit : Jetmir Laci, 24 vjeç, banues në fshatin Muhurr- Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “BMË". Haki Murati, 27 vjeç, banues në fshatin Kastriot Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Ford”. Orest Toska, 20 vjeç, banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Benz", furgon.

Si dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin : R.Ç, 17 vjeç, banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Volksëagen”.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprën penale "Drejtim i automjetit në mënyrë të parregullt". Janë vendosur 27 masa administrative, për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor, janë kontrolluar 33 automjete, 4 prej tyre janë bllokuar. Policia Rrugore e D.V.P.Dibër është e vendosur për të ndëshkuar cilindo që bëhet shkelës i Kodit Rrugor, duke u bërë burim aksidenti për veten e tij dhe për përdoruesit e tjerë të rrugës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Përurohet Kopshti 41 në Tiranë, Veliaj: Kemi transformuar 100 kopshte e çerdhe, sukses i përbashkët me BE dhe PNUD-in

Përurohet Kopshti 41 në Tiranë, Veliaj: Kemi transformuar 100 kopshte e çerdhe, sukses i përbashkët me BE dhe PNUD-in