Dielli Evropian shndrin në flamurin kuqezi

Dielli Evropian shndrin në flamurin kuqezi

Flamuri i Shqipërisë dhe ai i BE

Ej Is, Dielli po shndrit mbi flamurin kuq e shkabën e zezë. U çel kapitulli i negociatave pas më shumë se 25 vite rrugëtim dhe 3 dekada aspirim.

Mes atyre që kontribuuan janë politika dhe diplomacia. Ndërsa durimi përkushtimi dhe sakrifica i përket publikut. Shqiptarëve të cilëve më 1912 ti i firmose Pavarësinë.

S'do jetë e largët dita kur liderët që sot janë duke punuar me përkushtim larg "bandave, vëllavrasjes, sherreve, baltës dhe mllefit" do ti urohet mirëseardhja në BE.

Udhë e mbarë Shqipëri, me sloganin e brezit  "You Look Great Today"

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg