Dita ndërkombëtare anti-korrupsion, Ambasada e SHBA jep mesazhin: Në këtë ‘luftë’ jemi donatori kryesor që vendet të përmbushin detyrimet e tyre

Dita ndërkombëtare anti-korrupsion, Ambasada e SHBA jep mesazhin: Në këtë ‘luftë’ jemi donatori kryesor që vendet të përmbushin detyrimet e tyre

Në ditën Ndërkombëtare Anti-korrupsionit, Ambasada e SHBA ka dhënë mesazhin e saj, duke thënë kërcënon sigurinë, barazinë ekonomike, minon sundimin e ligjit dhe zbeh besimin e publikut në institucionet qeveritare.

Ambasada shprehet se “lufta” kundër korrupsionit kërkon më shumë sesa fjalë ndaj dhe SHBA janë donatori më i madh në botë për mekanizmat kryesorë kundër korrupsionit, për të siguruar që vendet të përmbushin detyrimet e tyre.

Në fund të mesazhin Ambasada, i ka bërë thirrje të gjitha vendeve që t’u përmbahen angazhimeve të tyre për të luftuar korrupsionin.


Lajmi kryesor:

Lufta Anti-Korrupsion/ Ministri i Drejtësisë: Peshku' i vogël s'duhet lejuar të bëhet i madh! Basha: Koha të pastrojmë politikën! BE: Dënoni të korruptuarit


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Ditë me diell dhe temperatura deri në 22 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Ditë me diell dhe temperatura deri në 22 gradë celsius, parashikimi i motit për sot