'Do të bëj të pamundurën për të ndihmuar popullin tim', Igli Tare shpreh mbështetje për tragjedinë që preku vendin

'Do të bëj të pamundurën për të ndihmuar popullin tim', Igli Tare shpreh mbështetje për tragjedinë që preku vendin

Foto nga pasojat e tërmeteve

1574779561_c3.JPG

Mediat italiane janë solidarizuar me pasojat e tërmeteve të ndodhura ditën e sotme në vend.

Ato i janë drejtuar drejtorit sportiv të Lacios, ish-futbollistit me origjinë shqiptare Igli Tare.

“Është një tragjedi që më ka tronditur mua dhe familjen time. Një tragjedi e madhe. Duket se numri i viktimave do të rritet, por unë me gjithë zemër shpresoj që të ndodhë e kundërta. Do të bëj të pamundurën për të ndihmuar popullin tim. Do të bëj cfarë duhet për të dhënë një dorë”, ka thënë ish-kapiteni I kombëtares së Shqipërisë.

Ai ka shprehur gatishmëri për të dhënë ndihmën e nevojshme për gjithë popullin shqiptar.

Igli Tare


Lajmi kryesor:

Bota e futbollit solidarizohet për fatkeqësinë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Stoltenberg: Ukraina një ditë mund t’i bashkohet NATO-s, dera është e hapur

Stoltenberg: Ukraina një ditë mund t’i bashkohet NATO-s, dera është e hapur