Do t'i dorëzojë dekoratën Metës, Peshkëpia për Report Tv: Ta anulojë dekorimin e Bushatit, ka dëshmi që vërtetojnë makabritetin e tij

Ish-i burgosuri politik, Gëzim Peshkëpia, i cili ka marrë vendimin që t'i dorëzoje dekoratën që ai ka marrë nga institucioni i Presidencës Ilir Metës për shkak se ky i fundit dekoroi Mehdi Bushatin, tregon se ka shumë dëshmi që vërtetojnë makabritet e tij.

"Ka dëshmi sa të duash që mund të flasin për Mehdi Bushatin. Mua më shkoi në mendje në këtë moment Demir Pojani, merreni atë. Bushati ka qenë aktiv për çështjen e Spaçit dhe e ka torturuar në mënyrën më makabre të mundshme Demir Pojanin", tha Peshkëpia.

Ai nënvizoi se Meta duhet ta anulojë atë dekret.

"Presidenti duhet ta marrë informacionin përmes institucioneve përkatëse që e kanë për detyra. Ai duhet ta kishte marrë aprovimin dhe informimin nga këto institucione. Unë kërkoj që ai ta anulojë këtë dekret, do të ishte në nderin e tij", tha ndër të tjera në intervistën e tij.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë