Dorëhiqet prokurori i dosjes 'Dajti' Ardian Nezha

I njohur si prokurori i cili kërkoi dënim me burg përjetë për Dritan Djatin dhe ish drejtuesi i prokurorisë së Elbasanit Ardian Nezha jep dorëheqjen.

Nezha ka kërkuar nga KLP ti pranoj dorëheqjen duke shpallur përfundimin e statusit të magjistratit ndërsa kërkesa e tij pritet të shyqrtohet më 1 Prill.

Report Tv ka mësuar se po ashtu KLP pritet të caktojë edhe drejtuesin e prokurorisë Fier e Lushnje në këtë mbledhje pas vakancës të krijuar nga shkarkimet për efekt të vetting.

Prokurori Nezha prej pak javësh ishte rikthyer prokuror në Pukë ndërsa pas këtij veprimi ku ai qëndroi i komanduar në tiranë ka kërkuar të largohet nga sistemi çka do të sillte edhe ndërprerjen e vettingut për të.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • mirdita: 29/03/2019 21:13

  ku e beni dhe ket prokuror te mire vaj hallit 1 vllai me drog e kurva ne itali 2 kur ishte ne mirdite i bente agim pepa ule ngritje me pistolet ne zyre leke ka marre perhere e per dite ky shtrengote punet met rrit pazarin e din krejt rresheni se ka cen legen i gim pepes mos te hapin letrat e rreshenit se sa ishte ne rreshen skapi ken vetem ka denuar per lek pepajt hedhnin valle dritan dajtin skishte ca i bente ky me 4 polic te vrare se te ishte oer ket ishte tu pi kafe sot ka dhen doreheqjen nga vertingu boll ti kontrolloj e familjen e ka pazarin e bem ky

  Përgjigju
 • Lodi: 29/03/2019 19:22

  Kete e kam edhe komeshi, njeri i drejte, familjar i rregullt ! Me vjen keq, mendoja se ishte drejtor ne bashki. Respekte dhe i lutem qe te na liroj ndonje vend parkimi se ka zene gjysemen e pallatit me makinat e tij.

  Përgjigju
  • Robshi: 30/03/2019 07:29

   Edhe zotrote sqenke keq me makina...

  • Berti: 30/03/2019 00:01

   Hahahaha

 • Altini: 29/03/2019 18:41

  Super prokurori nga Mirdita qe nuk iu tremb syri, kerkoi burg perjete per fatmir haklajn, per banden e mirdites, per tan dajtin e ne fund ia futi shteti. E internuan ne puke, e cuan ne elbasan ku hapi dosjet e bandave te elbasanit e ne kete moment direkt e larguan e internuan prap ne puke derisa ia merziten punen. Ste le njeri te punosh, shteti eshte i lidhur me krimin.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti tragjik, kryeministri i Kroacisë: Jemi me popullin dhe autoritetet e Kosovës