Drejt Lojërave Olimpike në Tokio, Luiza Gega për Report Tv: Ëndrrat janë gjithmonë aty por finalja do të ishte super sukses! Jam në formë të shkëlqyer

Nga Stambolli, ku është tranzit për udhëtimin drejt Tokios për në Lojërat Olimpike 2020, atletja Luiza Gega foli për Report Tv për emocionet e ditëve të fundit para nisjes zyrtare të kompeticionit.  Gega shprehet se është në situatë të shkëlqyer fizike dhe se objektivi është arritja e finales, edhe pse nuk përjashton edhe ëndrrat që në sport janë gjithnjë aty, të arrish majat.

"Në fazën para finale e kam kryer në Korçë, stërvitja ka vajtur shumë mirë. Mezi pres datën 1 gusht të garoj. Synimi është futja në finalen e madhe të lojërave olimpike, gjë që do të ishte hera e parë për një arritje kaq të madhe të Shqipërisë.  Kjo është olimpiada ime e dytë, në të parën pata një zhgënjim pasi shkova e dëmtuar. Sot jam ndryshe, gëzoj një gjendje shumë të mirë fizike", tha Luiza Gega.

Sipas saj konkurrenca është e madhe por arritja në top dhjetëshen e olimpiadës do të ishte një super sukses.

"Unë në fakt kur shpreh objektivat, shpreh diçka të realizueshme. Pastaj sigurisht që ëndrra është e madhe edhe pse një medalje në atletikë do të ishte shumë e vështirë pasi ka një konkurrencë të madhe. Finalen unë e dua si fillim por po të jem në top dhjetëshen e olimpiadës do të ishte një super sukses", tha ndër të tjera atletja më e madhe shqiptare.

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Lorenc Vangjeli: Në PD do të humbasë edhe fitimtari