Drejtuesit e mohojnë, por mediat në Itali këmbëngulin: Arabët ose biznesmeni amerikan do blejë Interin

Është periudhë festash, por lajmet për shitjen e Interit nuk kanë të reshtuar. Pas disa ditësh rradhazi ku klubi zikaltër përmendet për një shitje të mundshme te PIF, fondi publik i Arabisë Saudite, të mërkurën një media në Itali tha se kjo marrëveshje është mbyllur dhe se kinezët nuk do jenë më pronarë të Interit.

Gjithsesi ky lajm është mohuar sot nga vetë presidenti i zikaltërve Steven Zhang, i cili për ‘Gazzeta dello Sport’ është shprehur se ka plane afatgjate me klubin, por pavarësisht kësaj lajmet për shitjen e Interit nuk kanë të reshtur.

‘Corriere dello Sport’ e ka zgjerur akoma më shumë çështjen duke shkruar se presidenti i Interit Steven Zhang ndodhet në Kaliforni për të diskutuar shitjen me grupe të ndryshme. Më i predispozuari për të marrë zikaltërit është biznesmeni nga Neë York Daniel Straus, i cili ka ne pronesi klinika, shtepi kurimi dhe farmaci.

Me saktësi askush nuk mund të thotë se kush do jetë pronari i Interit në të ardhmen, por drejtuesit aktual kanë bërë të qartë disa herë se nuk heqin dorë pa 1 miliardë euro.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Makiwa71: 30/12/2021 19:38

    Si s'po vjen kush me ble Lacion ,e me i dhan një shqelm në prapanicë Lotitos.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Zelensky nga Tirana: Të mbështesim njëri-tjetrin në rrugëtimin drejt BE! Paqen e arrijmë vetëm bashkë

Zelensky nga Tirana: Të mbështesim njëri-tjetrin në rrugëtimin drejt BE! Paqen e arrijmë vetëm bashkë