Durrës/ 39-vjeçari kapet me 9670 euro dhe 3345 paund të padeklaruara, po ikte drejt Italisë! Vihet nën hetim

Durrës/ 39-vjeçari kapet me 9670 euro dhe 3345 paund të padeklaruara, po ikte drejt Italisë! Vihet nën hetim

DURRËS-Një 39-vjeçar është vënë në hetim pasi ka tentyar që të kalojë nga Porti i Durrësit me euro dhe paund të padeklaruara.

Eridan Fejzaj ka qenë duke kaluar nga Porti i Durrësit me drejtim Italinë, por gjatë kontrollit ia janë gjetur 9670 euro dhe 3345 paund të padeklaruara, të cilat janë sekuestruar nga policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve