Durrës, 6-kate s'i mbajti, por pronari i pallatit kishte në plan të vijonte shtesën (FOTO)

1575381363_Durresi.jpg

Në Durrës ditën e sotme u shemb me eksploziv një pallat 6-kate, pasi kolonat u shkatërruan nga tërmeti që ra ditën e martë. Por në momentin që u shemb me eksploziv doli në dritë një tjetër fakt, që pronari i këtij pallati kishte lënë fijet e hekurit të kolonave duke planifikuar që shtesa e kateve të vijonte. Pallatet që u shembën në Durrës nga tërmeti erdhën si pasojë e faktit që kishin shtesa katesh të planifikuara, teksa fillimisht godinat ishin ndërtuar me llogari për dy apo tre kate po me kalimin e viteve shtesat vijuan një pas një duke kaluar edhe parashikimet dhe si pasojë nga lëkundja e tërmetit u rrëzuan.  


Lajmi kryesor:

DËMET/ Shembet me tritol pallati 6 katësh në Durrës, pronari kishte plan të shtonte katet mbi të njëjtat themele


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

Shpërthimi në Bejrut, Ministrja e Informacionit jep dorëheqjen: Ndjesë për dështimin tonë