Durrës/ ‘Grepi i artë’, komedia satirike ngjitet në skenën e Teatrit ‘Aleksandër Moisiu’, godet fenomenet groteske

“Grepi i Artë”  është komedia satirike, që u ngjit në skenën e Teatrit ‘Aleksandër Moisiu’ në Durrës duke bërë për vete artdashësit e qytetit.

Më humor fin e situata komike, nën regjinë e Herion Mustafarajt shfaqja erdhi e interpretuar nga trupa e aktorëve, të mirënjohur mes tyre Marjana Kondi dhe Natasha Sela, ndërsa në qendër të komedisë satirizohen fenomene të realitetit të përditshëm të shoqërisë.

“Publiku i  Durrësit është një publik i mirë. Sa i përket titullit ndihem e vlerësuar, dhe momenti i vështirë dhe momenti më i keq lë të themi është që ringjitesha në skenë dhe kam fituar këtë titull si ‘Mjeshtre e Madhe’. Për sa i përket shfaqjes është një shfaqje vërtet shumë e mirë dhe është fat për ne”, tha Kondi.

Problematikat e përditshmërisë ndërthurur me grotesken teatrale, janë ato që përcjellin mesazhin kryesor të komedisë “Nuk ka rëndësi kush je e nga vjen, në një moment të jetës njeriu kërkon dashurinë për ta patur pranë tjetrin”

Komedia “Grepi i Artë” do të shfaqet për publikun në Teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës  edhe për dy ditë me radhë në datat 18 dhe 19 dhjetor.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti