Dy orë koncert, tre musketjerët elektrizojnë publikun tek Amfiteatri

Muzika e zgjedhur edhe harmonia mes tre musketjerëve bëri për vete dje publikun në Amfiteatrin e Liqenit. Aleksandër Gjoka, Redon Makashi dhe Elton Deda nën ritmet e “Zemra e një gruaje” bën realitet interaktivitetin që kishin premtuar me publikun.  Elton Deda iu uroi mirëseardhjen të pranishmëve.

Mirëserdhët në shtëpinë e rinisë së Aleksandër Gjokës

Elton Deda, kantautor

Po unë kam kohë që s’kam ardhur këtu, por kjo është shtëpia ime e rinisë.

Aleksandër Gjoka

Në këtë stacion të radhës, pas baladave, artistët kthyen mbrëmjen në një atmosferë rroku të vërtetë. “Ecën në shi”, “Në çdo stinë”, “Qytet i vjetër” apo kënga e parë që artistët kanë interpretuar së bashku, “Të pranoj si je” janë vetëm disa nga këngët e repertorit të koncertit të mbrëmshëm, që bën për vetë këdo.

Nivel i lartë muzikor që kishte shfaqja e tre artistëve, por edhe poezia në tekstet e këngëve, bëjnë që njerëzit vazhdojnë që t’u qëndrojnë besnikë në çdo koncert që Tre musketjerët bëjnë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Operacion gjatë gjithë natës kundër lojërave të fatit në Vlorë, 3 në pranga! Bllokohen disa pika llotosh