(VIDEO-Dëshmia) Dy shpërthime të fuqishme në Shëngjin, policia ende s’po gjen ku kanë ndodhur! Banorët: Na u drodh shtëpia, mendojmë se erdhi nga ajri

Dy shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në zonën e Shëngjinit me një diferencë kohore prej 1 minute nga njëra tjetre. Shpërthimet e fuqishme janë ndjerë në Shëngjin, Ishull Shëngjin dhe Ishull Lezhë.

Deri tani nuk ka raportime për zjarri, të plagosur apo viktima, ndërsa policia është ende duke identifikuar zonën se ku kanë ndodhur dy shpërthimet.

Zhurma e krijuar ka qene shume e fuqishme sa është ndjere në të gjithë zonën. Policia vijon kërkimet për të identifikuar se çfarë ka ndodhur.

Ndërkohë që banorët shprehen se shpërthimi ka qenë i fortë sa u drodhën shtëpitë.

"Ka qenë një goditje e jashtëzakonshme, shtëpia na u drodh. Dolëm menjëherë jashtë dhe për pak sekonda erdhi shpërthimi tjetër. Mendoj se goditja erdhi nga ajri. Kanë shpërthyer në ajër. Ishin dy goditje për pak sekonda. Ne kishim frikë mos vinte ndonjë tsunami. Morëm policinë por na thanë se nuk dinë gjë. Nuk kemi parë gjë" - tha banori.

 

 Banori duke dëshmuar dhe policia dhe ambulancat patrullim në zonën ku u dëgjuan shpërthimet në Lezhë

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento

Komente

 • Tuku: 20/01/2021 08:28

  O ka ken gzimi malit More

  Përgjigju
 • Bobi: 20/01/2021 00:28

  Kan qen bertitjet e Mones kur i shqyen marmiten

  Përgjigju
 • Kimikati: 20/01/2021 00:08

  Mos kanë shpërthyer për naftë?! Ose avion supersonic Natos

  Përgjigju
 • Hello: 19/01/2021 23:49

  Kur pjerdh kaubojsi lezhes dridhet veni.

  Përgjigju
 • olti: 19/01/2021 22:39

  OSE avion,,ose ufo,,nuk ka shpjegim tjeter....

  Përgjigju
 • BENI: 19/01/2021 22:35

  KA QENE OSE AJO FOKA NE TALE,,OSE DY UFO DUKE U NGRITUR NGA TOKA...

  Përgjigju
 • Itali: 19/01/2021 22:19

  O Zot i shalla ska perplasje avionash , se aty kalojme gjithe mone.

  Përgjigju
 • Macoku: 19/01/2021 21:56

  https://youtu.be/6B4IVcCuIZE

  Përgjigju
 • Lisus: 19/01/2021 21:43

  Mos ka ken foka ne Tale

  Përgjigju
  • Elle po elle jo: 19/01/2021 21:49

   Elle ka ken elle ska ken, kyt nuk e dim as na as ata si kon ken ty e ni nj'at hata t'kobshme.

 • Tirona: 19/01/2021 21:37

  Larg qofte . mos eshte rrezuar ndonje avion

  Përgjigju
 • anisa: 19/01/2021 21:36

  https://www.youtube.com/watch?v=xhI83VVFJRg

  Përgjigju
 • lola: 19/01/2021 21:35

  https://shqiptarja.com/lajm/lsquo-boom-sonic-rsquo-krijon-panik-avioni-br-civil-ndiqej-nga-2-f16-te-nato-s?r=app

  Përgjigju
 • Rabat: 19/01/2021 21:35

  Do jen shperthime sonike avjonash ushtarak

  Përgjigju
 • Shninaku: 19/01/2021 21:25

  Eshte e vertete , ishin shum te fuqishme..u duken si shperthime atomike, kishte presion te forte ne aner..u drodhen dritaret ktu tek une

  Përgjigju
 • Macoku: 19/01/2021 21:23

  Po bejn stervitje avjonet e natos dhe kur kalojn shpejtesin e zerit krijojn zhurm akustike

  Përgjigju
 • Admirali: 19/01/2021 21:15

  Ndoshta ka qene Boom Sonic i shkaktuar nga ndonje avion luftarak qe ka kaluar shume afer zones dhe jep efektin e nje bombe ne distance

  Përgjigju
 • Titi: 19/01/2021 21:11

  Do ket qen meteor ,sic ndodhi ne rusi para pak vitesh, .

  Përgjigju
  • Njoni: 19/01/2021 21:46

   Ose do kenë pjer**ur ufot×

Lajmi i fundit

John

‘Të ardhurat të pamjaftueshme për të përballuar jetesën’, Kryemadhi: Do të rimbursojmë 5% të vlerës së shpenzimeve!