GOLAT/ Dybala heroi i 'Olimpicos', Roma thyen 3-2 Torinon! Fiorentina përmbys Lazion 2-1 në Serie A

GOLAT/ Dybala heroi i 'Olimpicos', Roma thyen 3-2 Torinon! Fiorentina përmbys Lazion 2-1 në Serie A

Roma - Torino

Serie A e futbollit zhvilloi mbrëmjen e së hënës dy ndeshjet e mbetura për raundin e 26-të. Në "Olimpico" Roma fitoi 3-2 me Torinon pas tripletës së Dybalas, ndërsa Fiorentina përmbysi 2-1 Lazion.

Në "Olimpico", vendasit e Romës nuk i diskutuan tri pikët përballë Torinos, paçka se fundi ishte dramatik për tifozët. Heroi i të besuarve të Daniele De Rossit ishte Paulo Dybala, me argjentinasin që shënoi tripletë në këtë takim. Mëngjarashi e hapi serinë e golave në të 42 minutë nga penalltia, para se Zapata t'i dërgonte skuadrat në ekuilibrin 1-1 në dhomat e zhveshjes. Më pas sërish Dybala në minutat 57 dhe 69 shënoi dy gola për rezultatin 3-1. Në fund miqtë gjetën rrjetën me autogolin e Huijsen, teksa ndeshja u mbyll 3-2.

Në "Artemio Franchi" Fiorentina përmbysi 2-1 Lazion. Ishin miqtë nga Roma që shënuan me Luis Alberton në minutën e 45, para se Kayode në minutën e 61 dhe Bonaventura në të 69 të përmbysnin gjithçka. Goli i dytë i "Vjollcëve" u shënua pasi Gonzales humbi më herët një penallti.

Pas kësaj jave, Roma siguroi vendin e gjashtë që të mban në zonën evropiane, teksa Fiorentina parakaloi Lazion. Torino në pozitën e dhjetë.

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:57
VIDEO/ Roma mposht 3-2 Torinon, 'Tribala' nderon Daniele De Rossin

Në "Olimpico", vendasit e Romës nuk i diskutuan tri pikët përballë Torinos, paçka se fundi ishte dramatik për tifozët. Heroi i të besuarve të Daniele De Rossit ishte Paulo Dybala, me argjentinasin që shënoi tripletë në këtë takim. Mëngjarashi e hapi serinë e golave në të 42 minutë nga penalltia, para se Zapata t'i dërgonte skuadrat në ekuilibrin 1-1 në dhomat e zhveshjes. Më pas sërish Dybala në minutat 57 dhe 69 shënoi dy gola për rezultatin 3-1. Në fund miqtë gjetën rrjetën me autogolin e Huijsen, teksa ndeshja u mbyll 3-2.

Ora 09:57
VIDEO/ Përmbysje 'Vjollcë', Fiorentina triumfon 2-1 me Lazion dhe e parakalon

Në "Artemio Franchi" Fiorentina përmbysi 2-1 Lazion. Ishin miqtë nga Roma që shënuan me Luis Alberton në minutën e 45, para se Kayode në minutën e 61 dhe Bonaventura në të 69 të përmbysnin gjithçka. Goli i dytë i "Vjollcëve" u shënua pasi Gonzales humbi më herët një penallti.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kërkesa e opozitës, Spiropali: Mocionet me dabet nuk mund te jenë manuale denigrimi e shpifje

Kërkesa e opozitës, Spiropali: Mocionet me dabet nuk mund te jenë manuale denigrimi e shpifje