E kërkon Man.United, sulmuesi kundërshtar tallet me Muriqin: Nëse ai kushton 30-40 mln unë vlej 100

Vedat Muriqi dhe Papi Sise

Fenerbache, skuadra në të cilën luan si sulmues shqiptari i Kosovës Vedat Muriqi, në ndeshjen e fundit është mposhtur me shifrat 3-1 nga Alianaspor. Kjo ka bërë që ndaj tij të ketë kritika pavarësisht se Muriqi ka patur një start sezoni impresionues.

Më herët për shqiptarin e Kosovës është folur se interesohen skuadra si Tottenham dhe Manchetser United, të cilat janë të gatshme të paguajnë 30-40 mln euro. Gjithsesi këto lajme janë përdorur nga sulmuesi i Alianaspor për të vënë në lojë Muqirin.

Papi Sise, autori i dy golave kundër Fenerbache, në rrjetet sociale pas ndeshjes ka shkruar:  “Nëse Vedat Muriqi vlen 30-40 milionë euro, atëherë Sise vlen 100 milionë euro”.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

IGJEUM: Fundjava me reshje intensive! Do ketë rritje të prurjeve dhe niveleve në lumenjtë Drin-Buna, te i Shkodrës dhe Vjosës