E kryer/ Bayern Munich zgjedh një 38-vjeçar për rolin e trajnerit

E kryer/ Bayern Munich zgjedh një 38-vjeçar për rolin e trajnerit

Vincent Kompany

Ish-kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany është i përzgjedhuri i Bayern Munich për rolin e trajnerit. 38-vjeçari aktualisht është trajner i Burnley në Angli, me kontratë deri në verën e 2028 dhe prej 2022 e ka drejtuar Burnley në 96 ndeshje për një mesatare prej 1.53 pikë për ndeshje.

Me përvojë te Anderlecht dhe Burnley, Kompany ka fituar besimin e drejtuesve bavarezë dhe dokumentat janë gati për t'u firmosur. Burnley do përfitojë 12 milionë euro kompensim, duke qenë se ish-mbrojtësi është nën kontratë.

Pritet që Kompany të firmosë deri në verën e 2027 me Bayern Munich, teksa do ketë edhe një vit shtesë nëse palët do bien dakord dhe gjithçka do shkojë sipas planeve.

Pritet që javën e ardhshme gjithçka të zyrtarizohet dhe Bayern Munich të bëhet me trajner të ri pas shumë refuzimeve dhe një sezoni me zero tituj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • KASAP HAJDAR REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 27/05/2024 13:31

    Bajer Mynshen ka zgjedhur trajnerin e duhur kësaj radhe. Suksese për Bajerin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Bie nga kati i dytë i banesës ndërron jetë 8-vjeçari në Bathore

Tiranë/ Bie nga kati i dytë i banesës ndërron jetë 8-vjeçari në Bathore