E kryer, Lukaku kthehet tek Interi! Mungon vetëm njoftimi zyrtar

E kryer, Lukaku kthehet tek Interi! Mungon vetëm njoftimi zyrtar

Inter-Lukaku, ja ku jemi. Klubi Nerazzurri dhe Chelsea kanë finalizuar detajet përfundimtare të marrëveshjes. Operacioni praktikisht po mbyllet. Sipas zërave të fundit, rikthimi i belgut te Nerazzurri duhet të përfundojë në bazë të huazimit prej 8 milionë euro  plus 2 milion  bonuse të lidhura me fitoret e ekipit. 

Lukaku, i freskët nga një sezon i keq te Chelsea, ishte protagonist i dy viteve të shkëlqyera në Milano në 2019-20 dhe 2020-2021, kur Interi i Antonio Contes fitoi Scudetton, duke i dhënë fund hegjemonisë së Juventusit.

Për belgun në atë sezon 24 gola në 36 ndeshje dhe sulm ëndrrash me Lautaron Martinez!  I njëjti tandem që është i destinuar të reformohet sërish sezonin e ardhshëm nën drejtimin e një Simone Inzaghi që gjithmonë ka shtyrë për rikthimin e madh të belgut në Milano. Por sulmi zikaltër mund të kompletohet me  Paulo Dybala  i cili  është shumë afer ekipit nga Milano dhe duke bëre tifozët zikaltër të ëndërrojnë për një sulm atomik.

r.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik