E lyer me 'gjak', sulmohet kisha ku prifti grek abuzoi 7 herë me të miturën shqiptare (FOTO)

1642878444_Sulminekishe21.jpg

Dyert e kishës ku shërbente prifti 37-vjeçar grek i cili përdhunoi një të mitur shqiptare, është sulmuar nga disa qytetarë. Siç shihet në pamjet e publiikuara në muret dhe portën e kishës është hedhur bojë e kuqe dhe janë shkruar disa parrulla kundër dhunës ndaj grave. Më herët, një sulm i ngjashëm u shënua në statujën e heroit të revolucionit grek Kolokotroni.


Lajmi kryesor:

‘Më përdhunoi edhe shpirtin, jo vetëm trupin’/ Prifti në Greqi abuzoi 7 herë me shqiptaren brenda në kishë! Filmi që i dha forcë të miturës për të treguar


/AV/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

26 vjet nga zgjedhjet e 26 Majit 1996, 7 dëshmi tronditëse për krimet e pandëshkuara të pushtetit të Berishës! Dhunë, prita, rrëmbime dhe urdhra për eliminime fizike