E pabesueshme në Argjentinë, tifozi plagos me armë zjarri arbitrin e ndeshjes së futbollit

E pabesueshme në Argjentinë, tifozi plagos me armë zjarri arbitrin e ndeshjes së futbollit

Arbitri Oscar Antonio Perez duke u transportuar në spital

Një ngjarje e padëgjuar më parë ka ndodhur në Argjentinë, teksa është tentuar të vritet arbitri i futbollit.

Oscar Antonio Perez, 48 vjeç, është qëlluar dy herë me pistoletë në një ndeshje të nivelit amator në qytetin Yerba Buena, në provincën Tucuman. Aktualisht arbitri është i shtruar në spital për plagë të rënda në pjesën e shpinës.

Ngjarja ndodhi në pushimin mes pjesëve kur një grup tifozësh po kërkonte llogari në tribunë ndaj arbitrit. Agresori, një nga tifozët e pranishëm në tribunë, pas aktit është arratisur me motor dhe është në kërkim nga policia.

Ndihma e shpejtë i shpëtoi jetën arbitrit. Siç është raportuar për gazetën “El Tucumano” nga kreu i komisariatit të San José, Héctor Falcón: “Oscar Antonio Perez është në terapi për të qenë më i kontrolluar. Por ai është ende në rrezik.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik