E rëndë në Berat, gjendet i vdekur një 18-vjeçar! Vuante nga probleme të shëndetit mendor

E rëndë në Berat, gjendet i vdekur një 18-vjeçar! Vuante nga probleme të shëndetit mendor

Foto ilustruese

Një 18-vjeçar është gjetur i vdekur në Berat në qendrën rezidenciale të zhvillimit. Sabah Ferid Llana është gjetur pa shenja jete në krevat, ndërsa nga kryqja paraprake nuk konstatohen shenja dhune.

18-vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor, ndërsa priten edhe rezultatet e ekspertizës.

“Berat/Informacion paraprak: Sot, rreth orës 12:00, në Qendrën Rezidenciale të Zhvillimit, Berat, nga personeli i kësaj qendre është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune, shtetasi S. Ll., 18 vjeç, banues në Kavajë, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Ky shtetas, në muajin qershor 2023, është pranuar për trajtim pranë kësaj qendre, me vendim të Komisionit Qendror për Vlerësimin e Nevojave të Personave me Aftësi të Kufizuara Tiranë, duke qenë se vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Grupi hetimor po kryen veprimet për sqarimin e plotë të rrethanave të rastit.”, thuhet në njoftimin e policisë së Beratit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën