E rëndë në Zvicër, babai vret vajzën 12-vjeçare e më pas veten

E rëndë në Zvicër, babai vret vajzën 12-vjeçare e më pas veten

Vendi ku ndodhi ngjarja

Një krimi i rëndë ka ndodhur në Zvicër, ku babai ka vrarë vajzën 12-vjeçe e më pas veten. Vrasja ndodhi në Rapperswil-Jona dhe në bazë të gjetjeve fillestare, policia dyshon se babai 54-vjeç vrau vajzën e tij dymbëdhjetë vjeçare dhe më pas veten.

Megjithatë rrethanat sesi ka ndodhur krimi janë ende të paqarta dhe po hetohet në lidhje me rastin. Nëna dhe fëmija më i madh, nuk ishin në shtëpi në kohën kur ndodhi krimi dhe tashme janë nën kujdes psikologjik.

Rrethanat e vrasjes janë duke u hetuar nën drejtimin e prokurorit publik të kantonit St.Gallen, Institutit për Mjekësinë Ligjore dhe shërbimeve të ndryshme të specializuara të policisë së kantonit St.Gallen. "Kjo përfshin shkakun e vdekjes së dy viktimave dhe motivin për krimin," shpjegon Krüsi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore