Video/ E tërhiqte nga flokët dhe e ushqente me dhunë, kapen në kamera abuzimet e infermieres ndaj të moshuarës në Britaninë e Madhe

BRITANIA E MADHE- Pamjet e një punonjëseje të kujdesit shëndetësor që abuzon me një pensioniste kanë shokuar rrjetin në Britaninë e Madhe!

Pamjet janë bërë publike pasi, punonjësja në fjalë u dënua me vendim të formës së prerë me 6 muaj burg.

Jenny Dady, 29 vjeç, duhej të kujdesej për 69-vjeçaren Liz Youngs, e cila ishte e paralizuar, por pamjet në videon e publikuar tregojnë krejtësisht të kundërtën. “Kujdestarja”, tërheq nga flokët të moshuarën dhe në disa momente edhe nga hunda dhe i jep për të ngrënë pa dëshirën e saj.

Gjatë verës së vitit 2019, vajza e së moshuarës u shqetësua pasi vuri re shenja dhune te nëna e saj, dhe si pasojë i lindi ideja të vendoste një kamera në dhomën e 69-vjeçares, pamjet e së cilës tashmë janë bërë publike.

Sipas “Daily Mail” vetë familja vendosi të publikojnë pamjet për të ndërgjegjësuar sa më shumë njerëz.

Vajza e Youngs, Korina tha: “Mamaja ndërroi jetë gjatë hetimit, kjo më bën të ndihem edhe më keq duke e ditur që ajo ishte trajtuar keq gjatë vitit të fundit të jetës së saj.”

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet e 25 prillit, Koalicioni me LSI-në e ndihmon apo e dëmton Partinë Demokratike?

Komento

Komente

 • fredi: 26/01/2021 01:28

  Iris ne Britani ka ndodhur kjo lloj mizorie. Dhe ne Britani e njëjta gjë ndodh shpesh dëgjon gjëra te tilla. Por kështu kur vajza apo djali shkon ne pune për 1600£ ne muaj dhe azilit paguajn 4,000£ ne muaj qe i heqin nga shtëpia

  Përgjigju
 • Iris: 25/01/2021 02:18

  Ngjarja ka mundesi te kete ndodhur ne nje azil pleqsh,dhe viktima nuk eshte e paralizuar,por ka mundesi qe te jete nje nga ata persona, qe vuajne nga Alzhajmeri(skleroza).Ne Amerike ka patur plot raste te tilla te abuzimit me njerez te paafte menderisht e fizikisht qe jane bere publike nga medjat dhe jo vetem keqtrajtim fizik,por dhe perdhunime.Eshte nje fenomen shqetesues i perhapur ne shume vende te botes.

  Përgjigju
 • Jul Çezari: 24/01/2021 21:01

  Ç'farë e keqe?!..sa keq..Uomini Uomini Lupus

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Kurrë nuk do të qeverisim me LSI-në', Braçe ironizon marrëveshjen e opozitës dhe i nxjerr videon Bashës: Burrë lind nuk bëhesh! Politikan pa karakter