E veçantë, 3 vullnetarë shqiptarë në Greqi lyejnë dhe riparojnë këndin e lojërave në lagjen ku jetojnë: Kontribuoni qe bota të bëhet një vend më i bukur!

Shqiptarët duke riparuar kendin e lojërave në Lamia të Greqisë

Nëse të gjithë qytetarët do të kontribuonin në mënyrën e tyre, bota do të ishte një vend më e mirë.  

Gjesti i veçantë i 3 emigrantëve shqiptarë në Lamia të Greqisë, të cilët në mënyrë vullnetare kanë lyer dhe riparuar këndin e lojërave të lagjes së tyre, ka prekur zemrat e shumë qytetarëve.  

3 shqiptarët konstatuan se këndi i lojërave në të cilin luanin fëmijët e tyre kishte nevojë për riparim, ndaj ata vendosën ta ndryshojnë atë, duke e lyer dhe rregulluar çdo defekt.

“Përmes kësaj ne duam të japim një mesazh, që kushdo që ka mundësi të ofrojë ndihmën e tij, duhet ta bëjë! Pasi në këtë mënyrë qyteti dhe bota ku jetojmë bëhet një vend më i bukur”, tha njeri prej shqiptarëve.

Të tre vullnetarët shqiptarë jetojnë prej vitesh në Greqi, ku edhe kanë lindur dhe rritur fëmijët e tyre.

Asnjëherë mos dyshoni se një grup i vogël njerëzish me ide, dashuri dhe vullnet mund të ndryshojë botën, ndryshimi nis nga ty…TANI!

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?

Komento

Komente

  • kaltra: 08/04/2021 14:38

    Ju lumte zoterinj ,tregoni se shqiptaret jane punetore ,te thyeni opinionin per shqiptaret hajdute e kriminele !!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare