Edi Rama poston mesazhin mirënjohës të mjekes shqiptare në Itali: Shqipёria e vogёl, por me zemёr tё madhe

Mjekja Sonila Dhima

Kryeminstri Edi Rama ka zgjedhur ta mbyllë natën e sotme me një postim të një mjekeje shqiptare në Itali. Sonila Dhima është në frontin e parë në ndihmë të të prekurve nga COVID-19 dhe ka shprehur mirënjohje që do të punojë krah kolegëve të saj bashkëatdhetarë.

Rama ka thënë se ka shumë që shprehin mirënjohjen e tyre apo solidaritetin, por nuk mundet të postojë më shumë.

“Solidaritet! Ҫdo ditё mendimet e mia janё për kolegёt, infermierёt, operatorёt sanitarё dhe pёr tё gjithё ata qё janё nё vijё tё parё nё luftёn kundёr Covid-19.

Ka shumё masa dhe strategji qё po aplikohen nё kёto momente tё vёshtira nё tё gjithё spitalet e Italisё, por do jetё puna e palodhur, solidariteti dhe ndihma e ndёrsjelltё qё do na lejojnё ta fitojmё kёtё betejё pёrpara sё cilёs ndodhemi tё gjithё ne. Shpreh falenderime dhe mirёnjohje ndaj kolegёve tё mi bashkёatdhetarё, tё cilёt po japin kontributin e tyre nё kёto momente brenda dhe jashtё vendit. Nё kёto ҫaste tё vёshtira Shqipёria e vogёl, por me zemёr tё madhe tregoi edhe njёherё virtytet qё e karakterizojnё si: bujaria, mirёnjohja, gadishmёria dhe mbёshtetja ndaj miqve.

Ndihem krenar si kurrё mё parё!
Bashkimi bёn fuqinё!
Ju lutem qёndroni nё shtёpi!

Dott.ssa Sonila Dhima
Dirigente medico SOD ORL
Azienda Ospedaliera Universitaria Ospedali Riuniti di Ancona


Lajmi kryesor:

Doktoresha shqiptare në Itali i shkruan Ramës: Ardhja e mjekëve na gjeti krenar, dëshmi e fisnikërisë për të ndihmuar mikun në ditë të vështirë


E.D./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?×

Lajmi i fundit

John

Rusia sërish regjistron mbi 8 mijë raste të reja me COVID-19