‘Faleminderit Shqipëri! Një vend që nuk i braktis miqtë’, Rama publikon videon e Ambasadës italiane

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon falenderuese të Ambasadës italiane pas solidarizimit të Shqipërisë për t’i ndihmuar ata me staf mjekësor në këto momente vështirësie.

“Faleminderit Shqipëri! Një vend që nuk i braktis miqtë”, kështu e cilësuan italianët gjestin fisnik të atyre 30 mjekëve dhe infermierëve, të cilët vendosën të japin kontributin e tyre në ndihmë të vendit fqinjë në këto momente vështirësie.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento

Komente×

Lajmi i fundit

John

Zbulohet prokurori që ishte kundër izolimit të grupit Avdylaj: Arsyeja pse s'mund të dënohen dy herë