Edin Dzeko refuzon rinovimin, Interi gjen pasardhësin në Premier League

Edin Dzeko refuzon rinovimin, Interi gjen pasardhësin në Premier League

Edin Dzeko

Inter dhe Edin Dzeko nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës. Marrëveshja mes palëve skadon në verën e këtij viti, me zikaltërit që nuk e kanë bindur ende 36-vjeçarin.

Gazzetta dello Sport bën me dije se Inter i ka ofruar kontratë një vjeçare sulmuesit, me boshnjakun që kërkon të paktën një firmë për dy sezonet që vijnë.

Në të tilla kushte zikaltërit nuk janë ndalur me kaq, duke gjetur edhe zëvendësuesin e Dzekos. Nga Italia bëjnë me dije se Inter kërkon të kthejë në Itali sulmuesin Gianlucca Scamacca që aktualisht luan me West Ham.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi

Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi