Edison Ypi: Në mos, dalin në Duel vrasin tjetrin ose veten

Edison Ypi: Në mos, dalin në Duel vrasin tjetrin ose veten

Unë e kam ditur se Shtetin po na e bëjnë Zotnij të përkushtuar që skuqen e zverdhen, me Kanun, Besë, Nder, Moral. Nga ata që në rrethana të veçanta kërkojnë ndjesë, dhe hiqen mënjanë.

Në mos, dalin në Duel vrasin tjetrin ose veten.

Prandaj dhe nuk kam pretenduar kurrë asgjë nga rraca e këtyre mutërve. Veçse i kam votu, ndihmu, i kam prit, i kam justifiku, por edhe kam rrahur e më kanë rrahur për hesap të tyre.

Por kta pasken qën ca halabakë, rrugaçë, derra, drogaxhinj, hajdutë, kontrabandistë, trafikantë, ca minj gjirizash pa absolutisht asnjë lidhje me Nderin e Moralin, që t'ua rjepësh lëkurën me brisk e t'ua presësh mishin me gërshërë, e kanë pak.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • I. Lir: 23/11/2023 22:16

    Te lumte pena qe shkruan te vertetat e temershme te llojit te ketyre antinjerezve qe kane pushtuar qeverisjen e opozitarizmin e ketij populli. Kjo eshte e verteta me emadhe. Faleminderit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon