POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Eduard Prodani në “Botërori +”: Anglia nuk ishte e përgatitur psikologjikisht

Edurard Prodani në emisionin Botërori +

Anglia është eliminuar në gjysmëfinale të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Eduard Prodani, i ftuari i përhershëm në “Botërori +” në Report Tv, ka treguar arsyen kryesore pse anglezët dështuan në gjysmëfinale me Kroacinë…

Anglia nuk ishte e përgatitur psikologjikisht për të kaluar në finale. Shënuan një gol dhe kujtuan se mbaroi. Nuk mund të shkosh në finale të një Botërori pa e përgatitur edhe psikologjikisht atë.

Nga ana tjetër, Kroacia besoi shumë, me një ritëm ndoshta mesatar ia imponoi atë që donte Anglisë, besoi fort dhe sikur e dinte se goli do të vinte. Besuan dhe fituan me meritë.

 Eduard Prodani

 

/b.ha.
Komento