Ekskluzive/ Shoferi i prokurorit i plagosur në atentat, ish-punonjës policie në Krujë

Ekskluzive/ Shoferi i prokurorit i plagosur në atentat, ish-punonjës policie në Krujë

Andi Maloku, 30-vjeçari që mbeti i plagosur rëndë në atentatin ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja, rezulton të jetë ish-pononjës policie në Komisariatin e Krujës.

Maloku ka shërbyer si shofer i prokurorit Arjan Ndoja që nga koha kur ky i fundit është emëruar drejtues i prokurorisë së Durrësit nga ish-kryeprokurorja Ina Rama. Pas largimit të tij si drejtues i prokurorisë së Durrësit, Maloku ka vijuar të jetë shofer i prokurorit Ndoja. Më pas ai ka dhënë doreheqjen nga policia dhe ka vijuar punën me prokurorin Ndoja si shofer, raporton ekskluzivisht gazetari Elton Qyno.


Lajmi kryesor:

Plagosen në atentat prokurori i Durrësit dhe 'i forti i Sukthit'! Gjendet makina e padjegur e autorëve dhe 2 kallashnikovë


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro2024/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

Euro2024/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani