Ekzekutohen dy të rinj shqiptar gjatë natës në një kafene në Shkup, plagoset rëndë kamerieri! Autorët në arrati, dogjën makinën pas ngjarjes (EMRAT)

Ekzekutohen dy të rinj shqiptar gjatë natës në një kafene në Shkup, plagoset rëndë kamerieri! Autorët në arrati, dogjën makinën pas ngjarjes (EMRAT)

Dy shqiptarët që u vranë dje në Shkup

SHKUP- Dy shqiptarë kanë mbetur të vrarë pas një "bastisje" gjatë mbrëmjes së djeshme në Shkup. Bëhet fjalë për Jeton Krivanjeva dhe Enes Isenin, të cilët mbrëmë ishin të dy të ulur brenda një bar kafeneje rreth orës 20:15.

Për pasojë, ka mbetur i plagosur edhe kamerieri, i cili aktualisht ndodhet jashtë rreziku për jetën. Sipas informacioneve paraprake që bëhen me dije nga mediat, autorët (ende në arrati), janë prezantuar si policë dhe kanë thënë se po bëjnë kontrolle në bar kafenë ku ishin dy të rinjtë. Pasi gjetën “objektivat” e tyre, autorët kanë hapur zjarr duke lënë të vdekur në vend dy të rinjtë shqiptarë. Pas ngjarjes, autorët kanë djegur makinën pasi kryen atentatin, në afërsi të vendit të ngjarjes, në Çarshinë e Shkupit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po heton për të zbuluar detaje të tjera rreth atentatit si dhe është në kërkim të autorëve.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 180 mln lekë

Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 180 mln lekë