Emrat/ Kush janë policët kufitarë të Qafë Thanës dhe doganierët që u arrestuan nga AMP, morën para për të kaluar mallrat kontrabandë

Emrat/ Kush janë policët kufitarë të Qafë Thanës dhe doganierët që u arrestuan nga AMP, morën para për të kaluar mallrat kontrabandë

1655885550_arrest.JPG

7 persona u arrestuan nga AMP, mes tyre dy policë kufitarë të Qafë Thanës dhe dy doganierë pasi morën para për të kaluar mallrat kontrabandë pa kryer procedurë zhdoganimi.

Ata janë identifikuar si:

1. Inspektor Arian Hajrulla, 43 vjeç, Ndihmës/Specialist kontrollor në PKK Qafë Thanë.

2. Inspektor Fisnik Mahmutllari, 38 vjeç, Trupë Shërbimi në PKK Qafë Thanë.

3. Vladimir Bardhi, 53 vjeç, me detyrë Doganier, pranë Degës Doganore Qafë Thanë.

4. Julian Poce, 45 vjeç, me detyrë Doganier , pranë Degës Doganore Qafë Thanë.

Ndërsa tre personat nga Librazhdi që i dhanë shuma parash janë identifikuar si: Julian Hila, 37 vjeç, Bule Hila, 38 vjeçe, Florenc Gega, 22 vjeç.


Lajmi kryesor:

Arrestohen 7 persona në Qafë Thanë! Mes tyre policë e doganierë, lejuan kalimin e mallrave kontrabandë pa kryer procedurë zhdoganimi


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

Finlanda dhe Suedia drejt NATO, PS kërkon në Kuvend procedurë të përshpejtuar të ratifikimit të Protokolleve të anëtarësimit