Erdhën në jetë në ditë, muaj dhe vite të ndryshme, binjakët e 'pazakontë' në Kanada

Erdhën në jetë në ditë, muaj dhe vite të ndryshme, binjakët e 'pazakontë' në Kanada

Nëna me dy fëmijët

Ata kanë lindur në ditë, muaj dhe vite të ndryshme ... 15 minuta larg njëri-tjetrit. Është historia e dy binjakëve:  Alfredo Antonio Trujillo dhe  Aylin Yolanda Trujillo . Alfredo erdhi në jetë në orën 23.45 më 31 dhjetor 2021, ndërsa Aylin në mesnatën e 1 janarit 2022, në spitalin e Qendrës Mjekësore Natividad në Kaliforni.

Përafërsisht 120,000 lindje binjake ndodhin në Shtetet e Bashkuara çdo vit. Megjithatë, mundësia që binjakët të lindin në vite të ndryshme është një në dy milionë.

“Për mua është çmenduri që ata janë binjakë dhe kanë ditëlindje të ndryshme”, tha Fatima Madrigal, e ëma e fëmijëve .

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto