Eshtrat e gjetura pranë varrezave në Berat, policia: Do dërgohen për ekzaminim, s'kemi të bëjmë me ngjarje kriminale

Eshtrat e gjetura pranë varrezave në Berat, policia: Do dërgohen për ekzaminim, s'kemi të bëjmë me ngjarje kriminale

1684913198_policiaberat.jpeg

Policia e Beratit ka bërë me dije se eshtrat e gjetura pranë varrezave të qytetit, do të dërgohen për ekzaminim në institutin e policisë shkencore. Ndërsa theksohet se nuk kemi të bëjmë me ngjarje kriminale 

"Në varrezat e qytetit, punonjësit e varrezave të bashkisë, gjatë pastrimit anës rrugës hyrëse për në varreza, kanë gjetur një qese plastmasi transparente, të vjetër, brenda së cilës gjendeshin mbetje kockore humane.

Mbetjet kockore do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme. Është krijuar grupi hetimor, janë plotësuar formularët për ekzaminimin e mbetjeve kockore në Institutin e Policisë Shkencore, dhe vijon puna për dokumentimin e plotë të këtij rasti.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se nuk kemi të bëjmë me ngjarje kriminale"-thuhet në njoftimin e policisë. 


Lajmi kryesor:

Berat, gjenden eshtra brenda një qeseje plastike! Dërgohet për ekspertizë në institutin e mjekësisë ligjore, policia: S’kemi të bëjmë me ngjarje kriminale


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Manchester City makineri perfekte, Haaland një 'përbindësh'! Fiton Man. United, ndalen Fulham dhe Wolves

GOLAT/ Manchester City makineri perfekte, Haaland një 'përbindësh'! Fiton Man. United, ndalen Fulham dhe Wolves