Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich

Angli 0-0 Slloveni

Euro 2024 mbylli ndeshjet e treta dhe të fundit në Grupin C. Anglia barazoi 0-0 me Slloveninë, ndërsa edhe Danimarka u nda pa gola me Serbinë. Serbët me vetëm dy pikë janë jashtë Europianit dhe nesër do marrin linjën e fluturimit për në Beograd.

Nga ky grup Anglia me pesë pikë dhe Danimarka me tre kalojnë direkt në 1/8, ndërsa po me tre pikë Sllovenia është në vendin e tretë dhe kalon si e treta më e mirë.

Deri në këto momente në fazën e 1/8 janë kualifikuar: Gjermania, Zvicra, Spanja, Italia, Anglia, Danimarka, Sllovenia, Austria, Franca, Holanda dhe Portugalia.

Nesër luhen ndeshjet e fundit në dy grupe. Në atë E luhen Sllovaki - Rumani dhe Ukrainë - Belgjikë. Në 21:00 luhet Çeki - Turqi dhe Gjeorgji - Portugali.

Deri në këto çaste për në fazën e 1/8 janë mësuar çiftet Gjermani - Danimarkë dhe Zvicër - Itali.

Renditja e plotë në të gjitha grupet (KLIKO)

Renditja në Grupin C:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:46
VIDEO/ Tifozët e Serbisë sërish protagonistë në Euro 2024, shishe dhe karrige kokës me ultrasit e Danimarkës! Përplasje edhe me policinë


Këtë mbrëmje në Munich luhet Danimarkë - Serbi, sfida e fundit për Grupin C në Euro 2024. Përpara ndeshjes tifozët e Serbisë janë kthyer sërish në problematikë, duke goditur me sende të forta mbështetësit e Danimarkës.

Njëjtë si në përballjen kundër Anglisë disa ditë më parë, serbët janë kthyer sërish në protagonistë për keq. Përplasje ka pasur edhe me policinë, me forcat e rendit që kanë vendosur situatën nën kontroll.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Ylli i Francës i jep fund beqarisë në Sarandë, fejohet me modelen nga Kosova

Ylli i Francës i jep fund beqarisë në Sarandë, fejohet me modelen nga Kosova