Evis Kushi, me votues për herë të parë nga Elbasani: Arsimi dhe punësimi, në vëmendje të veçantë gjatë mandatit të ardhshëm të PS

Ministrja e Arsimit Evis Kushi

Ministrja e arsimit dhe kryesuesja e listës së kandidatëve për deputet në qarkun e Elbasanit, ka zhvilluar një takim me të rinj dhe të reja nga Elbasani, të cilët janë votues për herë të parë.

Përmes një postimi në rrjetit e saj social Facebook, shprehet entuziaste lidhur me takimin, duke shtuar se diskutojë me ta një serë çështjesh që lidhen kryesisht me arsimin, punësimin dhe rininë në përgjithësi.

Kushi shtoi se gjatë bashkëbisedimit me ta, mori mendime dhe sugjerime që do t’i ketë në vëmendje në mandatin e ardhshëm të PS.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave, parashikimi i motit për ditën e sotme