Falsifikonin kartëmonedha, mes 7 të arrestuarve ish-prefekti i Elbasanit, kreu i degës së partisë së Nard Ndokës

Falsifikonin kartëmonedha, mes 7 të arrestuarve ish-prefekti i Elbasanit, kreu i degës së partisë së Nard Ndokës

Duke folur Rezart Kovaçi

ELBASAN- Policia e Elbasanit ditën e djeshme ka vënë në pranga 7 persona, pasi falsifikonin kartëmonedha dhe i hidhnin në treg, mes tyre dhe ish-prefekti i Elbasanit Rezart Kovaçi.

Kovaçi, gjithashtu ka qenë dhe kandidat për deputet për PDK-në e Nard Ndokës në vitin 2013, degën e së cilës drejton aktualisht.

Të arrestuarit në bashkëpunim për një periudhë kohore disamujore kanë hedhur në treg dhe kanë përdorur kartëmonedha të falsifikuara, në disa qytete, si Elbasan, Tiranë, Krujë, Fier etj.

Në total janë sekuestruar 158 mijë lekë shqiptare të falsifikuara,  si e dhe 9 aparate celular edhe 2 automjete. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave" kryer në bashkëpunim.

Në këtë mënyrë është finalizuar operacioni policor i koduar “Kartëmonedha”.

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 17/03/2021 19:40

  Të dërrmohen bajgat e bajgave zuzarë!

  Përgjigju
  • A.d: 17/03/2021 22:55

   Vetem ps parti serjoze kurse pd dhe lsi parti kriminelash nuk jan per popullin

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur