Fëmija mbërriti në gjendje të rëndë, shpëtohen mrekullisht nga mbytja në det nëna dhe i biri 4-vjeçar

Fëmija i shpëtuar

Dy persona janë shpëtuar mrekullisht në plazhin e Velipojës. Ka qenë nderhyrja e shpejtë e bluzave të bardha, të një qendre shëndetësore aty afër, që ka bërë sjelljen në jetë të nënës dhe femijës 4 vjeç. Falë ndërhyrjes së shpejte dhe dhënies së ndihmës së parë nëna dhe fëmija janë dërguar në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën. Femija ka mberritur në qendrën shëndetësore në gjendje të rëndë, por falë bluzave të bardha kjo situatë kritike është kaluar.

Fëmija i shpëtuar

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

 • Durrsaku: 30/06/2020 00:18

  Imagjinoni ca tragjedie eshte shmangur per nje familje, ta shtoft zoti jeten zemra vogel ty dhe mamit, uroj qe te rritesh dhe te behesh nje vlere per shoqerine, te ndihmosh dhe ti njerez ti te ndihmuan ato xhaxhat dhe tetat e spitalit. Shyqyr qe jua ruajti zoti familjen mami dhe babi, gezojme dhe ne me ju se kemi femije vet, ZOTI ESHTE I MADH.

  Përgjigju
 • ERP: 29/06/2020 19:33

  Jete te gjate o lepurush i vogel. U lumte mjekeve

  Përgjigju
 • Une: 29/06/2020 18:12

  Po sa here do ju themi deti nuk eshte pishine o njerez. Mos u fut kurre ne det mbi thellesine e brezit. Po mbyteni kot fare.

  Përgjigju
 • erald: 29/06/2020 18:06

  ku ne kazakistan ka ndodhur .? apo te lexojme lajmin

  Përgjigju
  • Toni: 29/06/2020 18:49

   Po paske pas nerva me komentu, ke kalu gjithë lajmin, ke lexu vetem titullin dhe ke zbrit poshtë me shkrujt 2 fjali sa për të tregu demencen që të karakterizojë. Spurdhjak

 • Ela: 29/06/2020 17:40

  Mu mbushen syte me lot. Te perqafoj nga larg vogelush. Mirenjohje per bluzat e bardha.

  Përgjigju
 • Erik: 29/06/2020 17:16

  Bekime per bluzat e bardha dhe jete te gjate nenes dhe femijes, lajm shume i mire!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kryemadhi: Jam pro listave të hapura, u dakordësuam vetëm për 5 kushtet e OSBE/ODIHR-it